Animace 6

Animace 7

Animace 1

Animace 2

Animace 3

Animace 5

Digitalní mixážní pulty

Digitalní mixážní pulty

Digitální mixážní pult je tedy vlastně počítačem s vlastním Software a specifickými ovládacími prvky. Z toho vyplývá také fakt, že digitální m.p. různých výrobců se vzájemné liší často i v docela podstatných věcech - obvykle jsou to rutiny a pod

Základní odlišnosti jsou:

  • Digitální zpracování signálu. Zatímco u analogového systému k veškerým úpravám dochází na příslušných elektronických součástkách a obvodech, u digitálního signálu jsou úpravy pouze matematickými algoritmy, na vstupech a výstupech jsou převodníky (A/D, resp. D/A).
  • Nesrovnatelně více možností. U analogového mixážního pultu jsou možnosti úprav limitovány velikostí celého zařízení, každý obvod má vyvedené ovládací prvky na horní desku přístroje. U digitálního m.p. jsou možnosti omezené především výpočetním výkonem.
  • Odlišné ovládání. U analogového mixážního pultu je typickým princip WYSIWYG (z angl. What You See Is What You Get) - tedy každý ovládací prvek má svou jedinou funkci. U digitálního m.p. je situace zdánlivě složitější, protože menším množstvím ovládacích prvků je možno upravovat různé aspekty podle funkce, jakou uživatel aktuálně vyvolá (jako na počitači).

Digitální mixážní pult je tedy vlastně počítačem s vlastním softwarem a specifickými ovládacími prvky. Z toho vyplývá také fakt, že digitální m.p. různých výrobců se vzájemné liší často i v docela podstatných věcech - obvykle jsou to rutiny a pod.

Zpět na seznam aktualit

©2017, soundhire.cz | Webdesign: IR-webdesign, tvorba webových stránek